1% dla KoLibra

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoimi ciężko zarobionymi pieniędzmi!

Chcielibyśmy Państwa poprosić o przekazanie 1% Podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego. Tą organizacją jest Fundacja im. Bolesława Chrobrego mająca ogromne zasługi w szerzeniu propagowanych przez KoLibra idei. Fundacja im. Bolesława Chrobrego w porozumieniu ze Stowarzyszeniem KoLiber postanowiła przeznaczyć zebrane fundusze oznaczone tytułem „WOLNY RYNEK” na organizowanie we współpracy z KoLibrem działań szerzących propagowane przez KoLibra idee.

Fundacja im. Bolesława Chrobrego znajduje się na liście organizacji, które posiadają status organizacji pożytku publicznego i z tego tytułu ma prawo otrzymywać 1% podatku przekazanego przez podatników.

Numer KRS 0000253907
W rubrykę Cel szczegółowy 1% koniecznie należy wpisać:
WOLNY RYNEK

Instrukcja jak przekazać 1% na KoLibra:

KROK 1. Kto może przekazać 1% podatku dla Fundacji im. Bolesława Chrobrego?
- osoba fizyczna rozliczająca się samodzielnie lub z małżonkiem PIT-28, PIT-36, PIT- 36L, PIT-37 PIT-38 lub PIT-39.
Jeden procent przekazać może każdy niezależnie od kwoty podatku i rozliczeń z Urzędem Skarbowym (nadpłata, zwrot). Warunkiem przekazania podatku jest jego wystąpienie, tzn. jeżeli podatnik zarobił w ciągu roku mniej niż kwota wolna od opodatkowania to nie może przekazać 1%, mimo że otrzyma zwrot zaliczki z Urzędu Skarbowego.

KROK 2. Wypełnienie zeznania rocznego PIT.
Przekazanie swojego 1% dla Fundacji im. Bolesława Chrobrego jest niezwykle proste. Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym. Po wyliczeniu, jaką kwotę podatku będziemy mieli do zapłacenia, w odpowiednich rubrykach zeznania podatkowego PIT lub CIT wpisujemy nazwę ” Fundacja im. Bolesława Chrobrego ” i numer pod jakim Fundacja widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym czyli KRS: 0000253907.

W rubrykę Cel szczegółowy 1% należy wpisać:
WOLNY RYNEK

KROK 3. Wypełnione zeznanie PIT składa się do dnia 30 kwietnia w Urzędzie Skarbowym.