«

»

mar
20

1% dla KoLibra!

Numer KRS 0000253907
W rubrykę Cel szczegółowy 1% koniecznie należy wpisać:
WOLNY RYNEK

Chcielibyśmy Państwa poprosić o przekazanie 1% Podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego. Tą organizacją jest Fundacja im. Bolesława Chrobrego mająca ogromne zasługi w szerzeniu propagowanych przez KoLibra idei. Fundacja im. Bolesława Chrobrego w porozumieniu ze Stowarzyszeniem KoLiber postanowiła przeznaczyć zebrane fundusze oznaczone tytułem „WOLNY RYNEK” na organizowanie we współpracy z KoLibrem działań szerzących propagowane przez KoLibra idee.

Wpis do rejestru OPP możecie Państwo sprawdzić na rządowej stronie: http://krs.ms.gov.pl/
Numer KRS 0000253907
Aktualna Nazwa FUNDACJA IM. BOLESŁAWA CHROBREGO

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoimi ciężko zarobionymi pieniędzmi!

Fundacja im. Bolesława Chrobrego znajduje się na liście organizacji, które posiadają status organizacji pożytku publicznego i z tego tytułu ma prawo otrzymywać 1% podatku przekazanego przez podatników.

Jak przekazać 1% podatku dla Fundacji im. Bolesława Chrobrego?

KROK 1. Kto może przekazać 1% podatku dla Fundacji im. Bolesława Chrobrego?
- osoba fizyczna rozliczająca się samodzielnie lub z małżonkiem PIT-28, PIT-36, PIT- 36L, PIT-37 PIT-38 lub PIT-39.
Jeden procent przekazać może każdy niezależnie od kwoty podatku i rozliczeń z Urzędem Skarbowym (nadpłata, zwrot). Warunkiem przekazania podatku jest jego wystąpienie, tzn. jeżeli podatnik zarobił w ciągu roku mniej niż kwota wolna od opodatkowania to nie może przekazać 1%, mimo że otrzyma zwrot zaliczki z Urzędu Skarbowego.

KROK 2. Wypełnienie zeznania rocznego PIT.
Przekazanie swojego 1% dla Fundacji im. Bolesława Chrobrego jest niezwykle proste. Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym. Po wyliczeniu, jaką kwotę podatku będziemy mieli do zapłacenia, w odpowiednich rubrykach zeznania podatkowego PIT lub CIT wpisujemy nazwę ” Fundacja im. Bolesława Chrobrego ” i numer pod jakim Fundacja widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym czyli KRS: 0000253907.

W rubrykę Cel szczegółowy 1% należy wpisać:
WOLNY RYNEK

KROK 3. Wypełnione zeznanie PIT składa się do dnia 30 kwietnia w Urzędzie Skarbowym.