Goń z pomnika bolszewika!

Ponoć komunizm skończył się w Polsce w 1989 roku. Co ten „koniec” tak dokładnie oznaczał i w jak wielu dziedzinach życia nastąpił, to już jednak kwestie, które są znacznie bardziej złożone i skomplikowane. Spacerując po ulicach wielu polskich miast, mamy natomiast wrażenie, że nadal tkwimy w świecie bolszewickiej propagandy, w którym występują np. „bohaterscy wyzwoliciele od faszyzmu” („hitlerowskiego i AK-owskiego”), „polsko-sowieckie braterstwo broni” i wielu wymienionych z imienia i nazwiska działaczy, którzy „zasłużyli się dla idei pokoju między narodami”, mordując polskich patriotów.

Niestety przez ponad 20 lat nie było woli, aby to zmienić. Gdy bowiem ktoś tylko śmiał ruszyć temat wyburzenia jakiegoś pomnika czy zmian nazwy ulicy albo ronda, natychmiast pojawiali się „pragmatycy”, którzy mówili o związanych z tym kosztach i niepotrzebnym bałaganie. Ciekawe tylko, czy tym samym zwolennikom oszczędności szkoda byłoby funduszy na zmianę nazwy ulicy noszącej imię Adolfa Hitlera czy innych przedstawicieli reżimu narodowo-socjalistycznego w III Rzeszy?

Stalinowska propaganda, której twórcy i ich rodziny do dziś zajmują eksponowane pozycje w życiu publicznym naszego kraju, skutecznie wmówiła wielu Polakom, że w okresie II wojny światowej mieliśmy tylko jednego najeźdźcę, a Armia Czerwona „wyzwoliła Polskę od faszyzmu”. Odkłamywanie historii, która była nam serwowana w wersji zmanipulowanej przez 45 lat PRL i jest nadal zakłamywana przez wiele środowisk w III RP, to zadanie niewątpliwie trudne, ale należy je podjąć!

Dlatego też Stowarzyszenie KoLiber zainicjowało akcję „GOŃ Z POMNIKA BOLSZEWIKA”, w ramach której chcemy dokonać inwentaryzacji pozostałości komunistycznej propagandy w przestrzeni publicznej naszego kraju. Apelujemy więc o przesyłanie nam znanych Państwu przykładów „miejsc pamięci” stworzonych ku czci Armii Czerwonej i jej polskich kolaborantów czy też miejsc, które zakłamują historię Polski, kreując komunistycznych zbrodniarzy na bohaterów albo obrażając polskich patriotów, bo i takie niestety do dziś istnieją i co najbardziej oburzające, nadal są przedmiotem czci ze strony przedstawicieli środowisk skrajnie lewicowych.

Wszystkich, którzy znają takie miejsca, prosimy o przesyłanie informacji o nich (jeżeli to możliwe także ze zdjęciami) na adres e-mail kontakt@koliber.org lub adres:

Stowarzyszenie KoLiber

 ul. Bracka 20A kl. IV

 00-028 Warszawa

Wspólnie stwórzmy listę miejsc obrażających świadomych historycznie Polaków. Następnie będziemy zaś podejmować działania na rzecz usuwania ich z przestrzeni publicznej naszych miejscowości!