“October Baby” w polskich miastach

W ramach projektu “KoLiber dla życia” Stowarzyszenie KoLiber przygotowało harmonogram trasy filmu “October Baby”, który będzie wyświetlany w 14 polskich miastach.

“Ten film uleczył kawałek mojej duszy” - tak opisywała swą reakcję na wchodzący w marcu na ekrany amerykańskich kin film „October Baby” Kelly Clinger, była wokalistka z chórków Britney Spears, która dokonała dwóch aborcji w swoim życiu, a obecnie jest obrończynią życia.
 
W ramach projektu “KoLiber dla życia” Stowarzyszenie KoLiber przygotowało harmonogram trasy filmu “October Baby”, który będzie wyświetlany w 14 polskich miastach. Pierwsza projekcja filmu odbędzie się w Trójmieście już za niecały tydzień, czyli 29 października. Następnie film pojawi się w kolejnych 13 miastach i będzie wyświetlany przez 3 miesiące.
 
Historia przedstawiona w filmie opowiada o przeżyciach Hannah, bohaterce filmu Johna i Andrew Erwina, szukającej swej biologicznej matki. Dziewczyna odkrywa, że urodziła się w trakcie aborcji. To doświadczenie wywiera wpływ na jej postawę wobec bliskich i otaczającego ją świata. Scenariusz filmu został zainspirowany historią Gianny Jessen, która przeżyła własną aborcję.
 
Ukończony w ubiegłym roku film, pokazywany wcześniej tylko lokalnie, zadebiutował w kinach USA 23 marca.  Mimo, że rozpowszechniano go tylko w 390 kopiach,  po pierwszym weekendzie znalazł się na 8. miejscu amerykańskiej listy najbardziej kasowych filmów. W sytuacji kiedy pierwszą dziesiątkę tej listy okupują najczęściej wysokonakładowe produkcje trafiające do kina w co najmniej ponad tysiącu kopii. Zajmujące pierwsze miejsce „Igrzyska śmierci” miały tych kopi ponad 4 tysiące. Jednocześnie „October baby” pod względem przychodów liczonych na jedną kopię zajęło trzecie miejsce.