Łukasz Karolak

Postęp w służbie Boga i ludzi

Wrzawa medialna, która ostatnio dotyczyła księdza Adama Bonieckiego (który został odpowiednio przywołany do porządku, choć w polskich warunkach, jak zwykle, podobne rzeczy dzieją się w okolicznościach tzw. musztardy po obiedzie), uświadomiła mi po raz kolejny donośność hasła, że z prądem płyną tylko zepsute ryby. Ale czy są wyjątki od tej reguły? Czy postęp (jakkolwiek będziemy go rozumieć) może przysłużyć się Prawdzie i Porządkowi?
Czytaj całość

Czas wojny

„Moim nieustannym pragnieniem jest po prostu dać Hiszpanii to, czego teraz nie ma; dać tej ukochanej Hiszpanii wolność, którą zna tylko z imienia, wolność – córę Ewangelii, a nie liberalizm – potomka Reformacji; wolność, która jest poszanowaniem praw sprawiedliwych, to jest odpowiednich prawu Bożemu i prawu natury.”
Karol VII Burbon (1848-1909) legitymistyczny następca tronu Hiszpanii
Czytaj całość

Przeminęło z wiatrem

Jak bumerang powraca nie tylko w internetowych dyskusjach (odnoszę wrażenie, że słowo „dyskusja” to jednak określenie na wyrost) problem, jak prawica przygotowuje się do zbliżających wyborów, kto ma jakie szanse, a kto nie. Nieukrywaną radość i pewien optymizm prezentuje UPR Bartosza Jóźwiaka, chwalący się przed wszystkimi zawartymi sojuszami (Prawica RP, Stronnictwo „Piast”, obecnie dochodzi mikroskopijna Europa Wolnych Ojczyzn – Partia Polska) i wysyłający nadal sygnały „Idźcie z nami!”.
Czytaj całość