Piotr Mazurek

Wstęp

Czytaj całość

Nie chcemy gloryfikowania antysemityzmu w centrum stolicy Polski!

Czytaj całość

Wstęp

Czytaj całość

22 lipca – święto wciąż żywe

Przez 45 lat dzień ten obchodzony był w Polsce jako święto państwowe. W 1990 roku oficjalne obchody 22 lipca zostały zniesione. Mimo to w naszym kraju są środowiska, dla których dzień ten wciąż jest okazją do świętowania. Trudno o bardziej dobitne udowodnienie tezy, że III RP pozostaje jedynie „PRL-em bis”. Przypomnijmy bowiem, jakie okoliczności wiążą się z ustanowieniem 22 lipca świętem państwowym.
Czytaj całość

23. rocznica wielkiego oszustwa

4 czerwca to dzień, w którym środowiska partycypujące w micie założycielskim III RP obchodzą swoje święto. Przy okazji obóz okrągłostołowy wykazuje się niesamowitym poziomem buty, wmawiając społeczeństwu, że też powinno świętować rocznicę rzekomo „pierwszych po wojnie wolnych wyborów”.
Czytaj całość

Miesiąc pamięci o Rotmistrzu Pileckim

W maju przypadają rocznice urodzin (13.05) i śmierci (25.05) postaci, którą Polska może i powinna się chwalić – Witolda Pileckiego. Jest to więc dobra okazja, aby przypomnieć sobie, kim był rotmistrz i dlaczego musiał zginąć w wieku zaledwie 47 lat.
Czytaj całość

Dwa lata po Smoleńsku

10 kwietnia przypada druga rocznica tragedii, która wstrząsnęła Polską. W drodze na uroczystości upamiętniające polskich oficerów zamordowanych z rozkazu sowieckich przywódców w Katyniu zginęła cała 96-osobowa delegacja na czele z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim. Dzień ten wstrząsnął Polską i światem. Wstrząsająca była skala tragedii, liczba ofiar, symboliczne data i miejsce. Po dwóch latach od tego wydarzenia wielu jest wstrząśniętych z innego powodu…
Czytaj całość

Wciąż Żołnierze to Wyklęci!

Po zakończeniu II wojny światowej w walce z reżimem komunistycznym zginęło w Polsce ponad 20 tys. powstańców. Stalinowskie sądy orzekły w tym czasie 8 tys. kar śmierci. Ponad 200 tys. przeciwników władzy trafiło do więzień i obozów pracy. Kara za sprzeciw wobec bolszewickiego totalitaryzmu i polityce kolonialnej ZSRR wobec Polski nie zakończyła się jednak w momencie egzekucji czy umieszczenia w więzieniu. To stalinistom nie wystarczyło. Zastosowali więc karę o wiele większą – w swej propagandzie postanowili tak spotwarzyć swoich przeciwników, żeby społeczeństwo uznało ich za bandytów, którzy zagrażają jego bezpieczeństwu! Niestety wielu uwierzyło i wierzy do dziś!
Czytaj całość

Goń z pomnika bolszewika!

Ponoć komunizm skończył się w Polsce w 1989 roku. Co ten „koniec” tak dokładnie oznaczał i w jak wielu dziedzinach życia nastąpił, to już jednak kwestie, które są znacznie bardziej złożone i skomplikowane. Spacerując po ulicach wielu polskich miast, mamy natomiast wrażenie, że nadal tkwimy w świecie bolszewickiej propagandy, w którym występują np. „bohaterscy wyzwoliciele od faszyzmu” („hitlerowskiego i AK-owskiego”), „polsko-sowieckie braterstwo broni” i wielu wymienionych z imienia i nazwiska działaczy, którzy „zasłużyli się dla idei pokoju między narodami”, mordując polskich patriotów.
Czytaj całość