Redakcja

Kontakt

verification code

Redaktor naczelny

Natalia Szpurko

Studentka socjologii w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW. Studia na wydziale historii tejże uczelni rzuciła, gdyż łacina jej nie polubiła. Członkini patriotycznej kołtunerii, wielka fanka Rzeczypospolitej Obojga Narodów, planuje zjechać całą Europę Wschodnią. Wieloletni hodowca kanarków i amadyn z rodziny astryldów. Ma ambicję napisać pracę o inteligencji ptaków. Uwielbia udawać, że pochodzi ze szlachty. Na szczęście poznała młodego mężczyznę pochodzącego z rodziny dawnych rosyjskich bojarów.

Zastępca Redaktora Naczelnego

Adam Karpiński

Białostoczanin z krwi i kości oraz przekonania. Student prawa Uniwersytetu Warszawskiego. W przeszłości (za małego dzieciaka) miał inicjacje chyba z każdą możliwą dyscypliną sportu, potem swoją działalność w tej dziedzinie ograniczył do zdzierania gardła na meczach białostockiej Jagiellonii oraz oglądania Ligi Mistrzów. Fan talentu (i urody) Marii Szarapowej. Miłośnik prozy Fiodora Dostojewskiego oraz filmów Woody’ego Allena. Chciałby nauczyć się języka serbskiego i mieszkać w Nowym Jorku, chociaż nigdy tam nie był. Entuzjasta PlayStation. No, może już nie taki, jak kiedyś.

Zajmuje się tematyką… każdą tematyką się zajmuje.

Sekretarz Redakcji

Michał Janik

Jest z wykształcenia historykiem, interesuje się wczesnym średniowieczem nad Bałtykiem. Pracuje w branży IT. Jest właścicielem domeny koszulki-historyczne.pl. Należy do Unii Polityki Realnej.

 

Asystentka redaktor naczelnej

Monika Kuś

Kobieta o otwartym umyśle. Niezależna i uparta. Uwielbia gotować i oglądać Formułę 1. Świetnie rozumie się z chemią, dlatego to z nią chce się związać w przyszłości.  Zakochana bez pamięci w muzyce klasycznej, szczególnie w polonezach i walcach Fryderyka Chopina.  Ceni sobie muzykę z epoki romantyzmu. Silnie uzależniona od gry na fortepianie. Kiedy nikt nie patrzy ogląda „Pingwiny z Madagaskaru”

Korekta

Tomasz Powyszyński

Absolwent politologii i student polonistyki Uniwersytetu Śląskiego w Rybniku. Konserwatysta i Ciemnogrodzianin, jak Pan Bóg przykazał. Miłośnik języków: polskiego i czeskiego. Wierny kibic Juventusu Turyn i czeskiej reprezentacji hokejowej. W literaturze uwielbia realizm magiczny (szczególnie Márqueza). Bardzo lubi muzykę (od niepokojącego Nicka Cave’a i charyzmatycznego Jaromíra Nohavicy po ekstremalny Bloodbath). W Internecie bardzo często pojawia się pod pseudonimem Emil Ruciński. Prowadzi blog apologetyczny: www.ciemnogrodzianin.blogspot.com.

Jego idolem jest św. Michał Archanioł.