Organizator:
Partnerzy:
http://www.fmw.org.plhttp://www.gazetapolska.plhttp://www.sw.org.plhttp://www.horyzonty.euhttp://www.krzyk.org.plhttp://www.ego.riki.plhttp://www.pokolenie.org.plhttp://www.polskaliberalna.nethttp://www.powiernictwo-polskie.pl

Bronisław Wildstein

Członek Honorowy Stowarzyszenia KoLiber

Podczas niedzielnej manifestacji w Warszawie zwrócił uwagę na to, że jeszcze kilka lat temu nie do pomyślenia była sytuacja, iż Rosja zaatakuje suwerenne państwo. Jest to dowód na postępujący imperializm rosyjski, o którym my Polacy, sami się niejednokrotnie w historii przekonywaliśmy. Reakcje świata powinny być zdecydowanie bardziej stanowcze.

Maciej Rybiński

Czlonek Honorowy Stowarzyszenia KoLiber

Słuchając deklaracji moskiewskich polityków w sprawie napaści na Gruzję, zdałem sobie sprawę, że Rosja nigdy nie dokonała najazdu we własnym interesie. Nie, Rosja zrywa się do boju dopiero w imię cudzego dobra.

To jest nasz świat. Nasz własny. Inny już nie będzie. Trzeba się przystosować albo zginąć. Kiedyś, w czasach Hamleta, intryg dworskich, wlewania trucizny do ucha, wystarczyło zwariować, aby nie tylko widzieć i wiedzieć, ale jeszcze głośno o tym mówić. Teraz to już nie wystarczy. W domu wariatów wariaci nie mają przywilejów. Tam, gdzie wszyscy bredzą, w ponurym bełkocie powszechnym, w konkursie łamania wszystkich zasad, łącznie z najprostszą logiką, wariat, z natury czy z wyboru, nie ma żadnych szans. Zostaje wyrzutkiem, prymitywem nierozumiejącym mechanizmów ani życia, ani polityki.

cały artykuł na: http://blog.rp.pl/rybinski/2008/08/10/swiat-bez-klamek/

FMW

Stowarzyszenie Federacji Młodzieży Walczącej

http://www.fmw.org.pl/

Odpowiadając na Apel Stowarzyszenia Koliber przystapiło do pikiety i marszu protestacyjnego przeciw agrasji Rosji na Gruzję. Marsz odbył się w Krakowie, gdzie po pikiecie na rynku zgromadzeni przeszli pod siedzibę konsulatu Federacji Rosyjskiej na Placu Biskupim.

PolskaLiberalna.net

http://www.polskaliberalna.net/

Redakcja portalu polskaliberalna.net uważa rosyjską agresję na Gruzję za jawne pogwałcenie zasad prawa międzynarodowego i próbę ingerencji w wewnętrzne sprawy suwerennego uczestnika stosunków międzynarodowych jakim jest państwo gruzińskie.

Potępiamy takie działania na naszym portalu niezależnie od tego jakiego państwa i rejonu świata one dotyczą.

Poprzez przystąpienie do akcji "Gruzjo - nie jesteś sama!!" pragniemy wyrazić naszą dezaprobatę dla działań zbrojnych Federacji Rosyjskiej i okazać naszą solidarność z dzielnym narodem gruzińskim.

Gruzjo nie jesteś sama!

W imieniu redakcji
Paweł Krężołek - redaktor naczelny portalu
Bogumił Kolmasiak - wydawca portalu

ego

http://www.ego.riki.pl/

Drodzy przyjaciele Gruzji!

Redakcja internetowego czasopisma EGO pragnie dołączyć się do chóru głosów potępiających przemoc na Kaukazie. Wyrażamy głębokie ubolewanie faktem, iż krew rozlewa się tam pod pretekstem interwencji pokojowej wojsk Federacji Rosyjskiej. Widząc niezdecydowaną postawę polityków państw Zachodu, związanych z Gruzją sojuszem moralnym i strategicznym, pragniemy zaapelować do tych przywódców o efektywne działania zmierzające do ustanowienia sprawiedliwego pokoju na Kaukazie poprzez wprowadzenie sił rozjemczych.

Z poważaniem

W imieniu redakcji EGO i portalu www.ego.riki.pl
redaktor naczleny
Bartosz Wasilewski