Powrót do strony głównej
 

 Z życia KoLibra
 Informacje
 Historia
 Dołącz do nas
 O nas
 Sekcje KoLibra
 Zmiany na stronie


 Statut
 Misja
 Deklaracja ideowa
 

 Białystok
 Gorzów Wielkopolski
 Jawor
 Katowice
 Kraków
 Płock
 Poznań
 Szczecin
 Tarnow
 Toruń
 Warszawa

Spis oddziałów
 

 Słowo od Prezesa
 Władze
 Skrzydła KoLibra
 Członkowie
 Friends
 KoLibrowe Gadu-Gadu
 

 Poczta Kolibra
 Księga Gości
 Forum otwarte
 Forum wewnętrzne
 SIW
 
  CZAT () środy 21.00

Stosunki Międzynarodowe


 


Najczęstsze pytania


Nowe pytania prosimy przesyłać do webmastera.


 

Jak odczytywać pliki w formacie .pdf?

Należy ściągnąć najnowszą wersję bezpłatnego programu Adobe Acrobat Reader.


 

Jak zapisać się do KoLibra?

Członkiem KoLibra może być obywatel polski lub obcokrajowiec który ma ukończone 16 lat, utożsamia się z zasadami i programem Stowarzyszenia, wypełnił deklarację członkowską i uiścił wpisowe.
Jeśli chcesz do nas dołączyć skontaktuj się z sekretarzem najbliższego oddziału KoLibra. Można także ściągnąć i wydrukować deklarację członkowską i przesłać ją na adres stowarzyszenia: SKL KoLiber, skr. poczt. 54, 00-950 Warszawa 1.


 

Czym różni się członek kandydat od zwyczajnego?

Po złożeniu na ręce prezesa lokalnego oddziału deklaracji członkowskiej i jej akceptacji osoba staje się członkiem kandydatem. Po odbyciu półrocznego stażu otrzymuje ona status członka zwyczajnego. Członek zwyczajny ma prawo głosować na walnych zebraniach KoLibra.


 

Jak wysokie są składki członkowskie i wpisowe?

Wpisowe ustalane jest przez konwent oddziału. Składki członkowskie wynoszą co najmniej 1 złoty na miesiąc, gdyż tyle pobiera od skarbnika oddziału zarząd główny. Wysokość składki ponad tę kwotę ustala konwent oddziału. Zwykle składka członkowska wynosi 2 złote miesięcznie.


 

W mojej miejscowości nie ma oddziału ani koła KoLibra.
Co robić?


Można zapisać się do najbliższej terenowo jednostki KoLibra. Można też spróbować założyć oddział lub koło samodzielnie.


 

Chciałbym założyć oddział KoLibra
w swojej miejscowości. Jak?


Należy przede wszystkim mieć dużo zapału oraz samozaparcia w żmudnej i nie zawsze wdzięcznej pracy. Niezbędne jest zebranie grupy minimum 6 osób. Następnie należy wejść w kontakt z sekretarzem KoLibra Andrzejem Oszmian. Udzieli on wszelkiej pomocy w zakresie formalnej oraz organizacyjnej. Gdy po kilku tygodnia kandydat nadal przejawia inicjatywę w budowie nowego oddziału może on liczyć na powołanie oddziału w swoim mieście i nominację na tymczasowego prezesa oddziału. Jego obowiązkem jest wtedy zwołanie założycielskiego konwentu oddziału, po czym można już rozpocząć normalną działalność.


 

Chciałbym otrzymać konto firmowe
na serwerze koliber.org.


Konto na serwerze koliber.org jest kontem odpłatnym. Konta w domenie koliber.org są zakładane tylko członkom KoLibra. Nie ma tutaj żadnych reklam, migających banerów i innych niepotrzebnie dekoncentrujących ozdobników. Zakładając u nas konto standardowo otrzymuje się adres imię.nazwisko@koliber.org. Istnieje także możliwość utworzenia dodatkowo dwóch aliasów (np. thorgal@koliber.org lub twojeinicjały@koliber.org). Skrzynka posiada m. in: pojemność 40MB, powiadamianie SMS, autoryzację serwera SMTP, szyfrowanie SSL, autoodpowiedź. W celu założenia konta należy skontaktować się z Andrzejem Oszmian i podać mu swoje preferencje co do przyznanych aliasów. Wpłaty można dokonywać gotówką lub w inny sposób uzgodniony z administratorem.
 

Chciałbym stworzyć witrynę WWW oddziału/koła KoLibra. Jak?

Kod źródłowy strony trzeba niestety stworzyć samemu, można jednak skorzystać z pomocy naszej Sekcji Informatycznej. Prosimy o tworzenie stron zgodnych ze standardem SIW. W celu umieszczenia stron na serwerze koliber.org pod adresem koliber.org/miasto należy skontaktować się z naszym webmasterem.
 

 

 Wiadomości
 Oświadczenia
 Dokumenty
 Notki prasowe
 Zdjęcia
 

 K. L. O. C.
 Recenzje
 Piórem KoLibrantów
 

 Zapisz się na KoListę
 Wypisz się z KoListy
 

 Ciekawe strony
 Gadżety
 Twórcy strony
 Mapa serwisu
 FAQ
 

Stona prokapitalistyczna

Poczytaj.PL

Internetowe muzeum Polski Ludowej

Young Conservatives

 
Tadeusz Klimowicz

 
Stop Korupcji!

 

 
© 2001 Miłosz A. Lodowski from Araneo s.c., Wszelkie prawa zastrzeżone