władze oddziału :: kim jesteśmy ? :: kalendarz :: forum dyskusyjne :: linki


WYDARZENIA

W piątek, 1 sierpnia będziemy obchodzić 59 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji Forum Młodych PiS oraz Stowarzyszenie KoLiber już po raz drugi z rzędu organizują akcję Krew dla Warszawy.
Pragniemy uczcić pamięć poległych powstańców oraz cywilnych ofiar walk, które toczyły się w Warszawie od 1 sierpnia do 2 pażdziernika 1944 roku. Dlatego oddamy krew na potrzeby warszawskich szpitali i złożymy kwiaty pod pomnikiem Małego Powstańca.

Akcja rozpocznie się w piątek. 1 sierpnia o godz. 15 pod pomnikiem Kilińskiego przy ul. Podwale. O godz. 18 złożymy kwiaty pod pomnikiem Małego Powstańca.

1 sierpnia 1944 roku 36 tysięcy słabo uzbrojonych żołnierzy Armii Krajowej stanęło do nierównej walki z okupantem niemieckim. Obawiano się działań sowieckiej agentury w postaci Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego i jej zaplecza militarnego, jakim było NKWD. Dlatego należało zaznaczyć na arenie międzynarodowej istnienie legalnej, polskiej administracji i sił zbrojnych, podległych rządowi w Londynie, oraz umożliwić Radzie Jedności Narodowej przejęcie kontroli nad stolicą. Armia Czerwona, na wieść o wybuchu powstania, wstrzymała ofensywę, pozwalając Niemcom dokonać likwidacji ewentualnych, przyszłych wrogów władzy komunistycznej. W Powstaniu Warszawskim śmierć poniosło ponad 20 tysięcy polskich żołnierzy oraz około 180 tysięcy cywilów.

Zasługują na pamięć i uznanie.

Zapraszamy serdecznie.


SPOTKANIA

Zarząd Oddziału Warszawskiego postanowił zawiesić na okres wakacji czwartkowe spotkania warszawskiego KoLibra w dotychczasowej formie.
Będziemy jednak spotykać się co tydzień, w czwartki, o godz. 18:30 w lokalu "Tiger Club" przy ul. Nowy świat 54/56 (wejście od podwórza). Spotkania będą miały charakter towarzysko-integracyjny.
Zapraszamy!

KOMUNIKATY

Wielu członków Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia KoLiber zalega ze składkami członkowskimi. Dlatego prosimy o jak najszybsze uregulowanie tych zaległości, co pozwoliłoby nam działać z większym rozmachem.

Opłaty mozna składać na ręce prezes Oddziału Warszawskiego Magda Murawska do 21 lipca, codziennie w godzinach 9:00-17:00 w sekretariacie Unii Polityki Realnej przy ul. Nowy świat 41.
W czwartki, podczas wakacyjnych spotkań warszawskiego KoLibra w lokalu "Tiger Club" składki będzie przyjmował skarbnik Oddziału Warszawskiego Krzysztof Kowalski.

ARCHIWUM

Warszawa, 1 lipca 2003
Dużo rowerów - mało ścieżek rowerowych

1 lipca kilkunastu członków Oddziału Stołecznego Unii Polityki Realnej i KoLibra przyjechało rowerami pod stołeczny Ratusz, gdzie przed znakiem zakazu wjazdu odbyła się krótka konferencja prasowa.
"Przyjechaliśmy tutaj z Krakowskiego Przedmieścia i już w czasie tej krótkiej podróży mieliśmy kilka niebezpiecznych sytuacji. Chcemy zwrócić uwagę prezydenta Kaczyńskiego, że infrastruktura rowerowa w mieście jest zła" - powiedział radny Rady Warszawy Stanisław Wojtera prezes UPR, współzałożyciel i były prezes KoLibra.
Podkreślił, że nowe ulice w mieście powinny być projektowane z myślą o ścieżkach rowerowych. W petycji do prezydenta miasta prezes Wojtera zwrócił uwagę na projekt "Miasto dla rowerów". Jego inicjatorem jest Polski Klub Ekologiczny, który organizuje warsztaty i seminaria na temat poprawnego projektowania dróg rowerowych dla samorządowców, zarządców dróg publicznych i instytucji finansujących inwestycje proekologiczne. Relacje z akcji przygotowało kilka stacji radiowych, bardzo pozytywnie pisano o niej w Super Ekspresie, Życiu Warszawy i na portalu Onet.
autor relacji: Krzysztof Kowalski


Warszawa, 3 lipca 2003
Posiedzenie zarządu Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia KoLiber.

Na posiedzeniu podjęto jedną uchwałę i sformułowano jedną rezolucję.
Rezolucja Zarządu Oddziału Stołecznego nr 1/2003 w sprawie planów utworzenia koła Stowarzyszenia KoLiber w Płocku

Zarządowi Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia KoLiber znane są plany powołania do życia w lipcu 2003 roku koła KoLibra w Płocku, podlegającego Oddziałowi Warszawskiemu. Koło miałoby we wrześniu 2003 roku przekształcić się w Oddział Płocki Stowarzyszenia KoLiber. Oddział Warszawski nie może w tej chwili wyrazić zgody na utworzenie koła w Płocku, ponieważ nie dostarczono jeszcze odpowiedniej dokumentacji (podanie z prośbą o powołanie do życia koła i mianowanie prezesa, deklaracje członkowskie).
Zarząd Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia KoLiber, pozytywnie odnosząc się do propozycji Zarządu Centralnego, uważa pomysł powołania do życia Oddziału Płockiego już w lipcu 2003 roku za słuszny.
Zaoszczędziłoby to wielu czasochłonnych formalności związanych z przekazywaniem deklaracji i całej dokumentacji nowopowstałemu Oddziałowi Płockiemu po zaledwie dwóch miesiącach funkcjonowania koła, które musiałoby wtedy zostać rozwiązane. Utworzenie autonomicznego oddziału zapewni całkowitą niezależność płockich KoLibrów od Oddziału Warszawskiego. Pozwoli im samodzielnie gospodarować pieniędzmi ze składek, bo będą one zostawać w Płocku. Zlikwiduje problem koordynacji prac koła w Płocku przez Oddział Warszawski, co ze względu na dużą odległość byłoby utrudnione. Zarząd Oddziału Warszawskiego apeluje więc do KoLegów z Płocka o zaniechanie tworzenia koła Stowarzyszenia KoLiber i powołanie do życia Oddziału Płockiego już teraz.


Uchwała Zarządu Oddziału Warszawskiego nr 1/2003 w sprawie traktowania członków zalegających ze składkami członkowskimi.

1. Po stwierdzeniu, że 39 członków Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia KoLiber zalega ze zobowiązaniami z tytułu składek członkowskich dłużej niż 6 miesięcy, a 69 członków dłużej niż rok Zarząd Oddziału Warszawskiego ustanawia datę 21 lipca 2003 roku jako termin, do którego powinni oni uregulować zaległości.
2. W wypadku nieuregulowania zaległości we wspomnianym terminie Zarząd Oddziału Warszawskiego rozpocznie procedurę zawieszenia bądŸ usunięcia członków ze stowarzyszenia zgodnie z pkt 15 i pkt 16 Statutu Stowarzyszenia KoLiber.
3. Członkowie Oddziału Warszawskiego, którzy zalegają ze składkami dłużej niż 6 miesięcy zostaną poinformowani o ustanowieniu terminu uregulowania zaległości drogą internetową bądŸ listowną.Warszawa, 28 czerwca 2003
VI Piknik Konserwatywno-Liberalny

28 czerwca już po raz szósty odbył się Piknik Konserwatywno-Liberalny, organizowany przez Oddział Stołeczny Unii Polityki Realnej i Oddział Warszawski Stowarzyszenia KoLiber.
Jak zwykle nie można było narzekać na frekwencję. Członkowie oraz sympatycy obu organizacji przybywali niekiedy z całymi rodzinami.
Uczestnicy zabawy raczyli się zimnym piwem, mieli również okazję skosztowania kiełbaski lub karkówki prosto z grilla. Spośród wielu atrakcji dużym zainteresowaniem cieszył się turniej przeciągania liny.
Wiele emocji dostarczył również mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacjami KoLibra i UPR. Lepsi okazali się KoLibranci, którzy odnieśli zwycięstwo w stosunku 3:1. W roli arbitra bardzo udanie zadebiutowała prezes Oddziału Warszawskiego KoLibra Magdalena Murawska, choć niektórzy sympatycy UPR zgłaszali do jej decyzji całkowicie niesłuszne zastrzeżenia. Po zmroku rozpalono ognisko, a najbardziej wytrwali bawili się aż do samego rana...
autor relacji: Krzysztof Kowalski


Warszawa, 10 maja 2003
Bolszewicy w Paradzie Schumana!!!

W sobotę 10 V odbyła się w Warszawie kolejna już Parada im. Roberta Schumana. Traktem Królewskim przemaszerowało około 1000 osób, głównie dzieci i młodzieży zwiezionych autokarami z podwarszawskich szkół różnych szczebli, wystrojonych i wymalowanych w barwy Unii Europejskiej. Nie brakowało nawet dzieci z flagami niemieckimi na policzkach.
Kilkunastoosobowa grupa warszawskich KoLibrów również wzięła udział w paradzie. W mundurach i czapkach z czerwonymi gwiazdami ustawili się na przystanku, na przeciwko kościoła św. Anny z wielkim transparentem: "UE - POKÓJ RÓWNOśĆ SOCJALIZM" i witali kolejno wszystkie eurodelegacje szkół, stowarzyszeń i młodzieżówek partyjnych, biorących udział w paradzie. Następnie dołączyli do maszerujących euroentuzjastów i przeszli z nimi aż pod siedzibę UPR przy ul. Nowy świat 41, gdzie po raz kolejny pozdrowili wszystkich paradujących.
Cała akcja trwała ponad godzinę. Bolszewicy w swym entuzjazmie przez cały czas górowali nad maszerującym tłumem, skonsternowanym widokiem swych czerwonych "sojuszników".
Prezes Adam Wojtasiewicz zdarł sobie gardło prawie bez przerwy skandując przez megafon: "Unia tak!", "Miller tak"!. "Wielka Unia Bolszewicka", "Unia, pokój, socjalizm", "Unii, chleba, socjalizmu", "Niech was zobaczą" (do przedstawicieli młodzieżówki UW). KoLibranci wznosili również okrzyki na cześć towarzyszy: Verheugena, Chiraqua, Millera, Kwaśniewskiego". Dziękowali towarzyszowi Geremkowi za to, iż ten prowadzi Polskę do Europy. Prezes Wojtasiewicz próbował też obudzić w maszerujących większy zapał, niestety bez skutku.
Nawet euroentuzjastyczne tancerki z przygotowanymi programami nie były w stanie dorównać w tej materii spontanicznej prezes Oddziału Warszawskiego KoLibra Magdalenie Murawskiej.
Akcję należy uznać za udaną. Na pewno wypadliśmy lepiej niż Młodzież Wszechpolska, która zamknięta kordonem policji nie potrafiła dostosować się do radosnej konwencji wydarzenia. Bolszewikom, jako euroentuzjastom policja nie przeszkadzała.
Filmowała nas również telewizja, ale nas nie pokazano. Informacje o happeningu zamieszczono w portalach WP i ONET. Relację video można obejrzeć w witrynie Antysocjalistycznego Mazowsza.
autor relacji: Tomasz Stefanek


Warszawa, 30 kwietnia 2003
Relacja z 'I Maratonu im. Grzegorza Kołodki'

30 IV przed gmachem Ministerstwa Finansów Oddział Warszawski Stowarzyszenia KoLiber zorganizował happening pod tytułem " I Maraton im. Grzegorza Kołodki". Bezdyskusyjnym zwycięzcą maratonu został zawodnik, reprezentujący monopol państwowy, który jako jedyny otrzymał możliwość pokonania dystansu przodem. Inni zawodnicy, przedstawiciele przedsiębiorstw prywatnych, musieli, zgodnie z regulaminem, biec do tyłu i z pitami w zębach. Wydział kontroli antydopingowej wykrył, że zawodnik "monopol państwowy" był na "lekkim" dopingu w postaci dotacji od ministra Kołodki. Dofinansowanie pochodziło oczywiście z kieszeni przedsiębiorców prywatnych. Jednak minister Kołodko, patron maratonu, nie dopatrzył się żadnych nieprawidłowości i monopol państwowy otrzymał I nagrodę: abolicję podatkową. Pokonani rywale musieli zadowolić się nagrodami w postaci nowych stawek podatkowych: 60%, 70% i 80%. Happening, w którym udział wzięło ponad 20 osób, należy uznać za udany. Prezes Stowarzyszenia KoLiber Adam Wojtasiewicz przeczytał oświadczenie, w którym apelował do Ministra Finansów o obniżenie podatków i ułatwienie procedury ich pobierania. Nie zabrakło również mediów. Pokazywano nas w "Faktach" TVN, "Informacjach" Polsatu, dłuższą relację przygotowała radiowa "Trójka".
autor relacji: Tomasz Stefanek