Dzisiejszy młody mieszkaniec Olsztyna i okolic ma nie lada dylemat. Zastanawia się czy jego rodzinne miasto ma jeszcze jakiekolwiek perspektywy rozwoju. Niejeden jego rówieśnik zdecydował się porzucić stolicę Warmii i Mazur na rzecz Gdańska lub Warszawy. Tak więc większość młodych ludzi zdaje sobie sprawę z marnych ekonomicznych perspektyw Olsztyna, która i tak jest o wiele lepsza od sąsiednich miast i miasteczek. Zadaliśmy sobie pytanie: kto jest za to odpowiedzialny?

Współczesna społeczność Warmii, z powodów historycznych, jest pozbawiona lokalnej tożsamości. Niestety jest to podatny grunt dla ogólnopolskich szyldów politycznych, które nie mają zielonego pojęcia o specyfice naszego regionu, a być może, nie biorą jej nawet pod uwagę. Zrzucają więc nam „spadochroniarzy”, którym nie udało się załapać na fotel we własnym skrawku Polski.

Dlatego też założyliśmy olsztyński oddział Stowarzyszenia KoLiber, w którym licealiści, studenci i przedsiębiorcy mogą wspólnie działać na rzecz popularyzacji wolnego rynku, chrześcijańskich wartości oraz lokalnych interesów. Chcemy zrzeszać młodych ludzi o podobnych poglądach, by wspólnie wpływać na kształt naszego miasta.

Dołącz do nas!!!