duze logo stowarzyszenia
ogon koliberka
POPRZYJ APEL W SPRAWIE WOLNOŚCI HANDLU W WEJHEROWIE!!
POPRZYJ APEL W SPRAWIE WOLNOŚCI HANDLU W WEJHEROWIE!!
10 lipca 2008 roku weszła w życie kontrowersyjna uchwała nr Vk/XVIII/204/2008 Rady Miasta Wejherowa w sprawie określania dni i godzin otwierania oraz zamykania placówek handlu detalicznego, zakładów gastronomicznych i zakładów usługowych na terenie Gminy Miasta Wejherowo. Treść uchwały zezwala na prowadzenie działalności handlowej jedynie od godziny 5.00 do 22.00, zakładów usługowych dla ludności zaś od godziny 6.00 do 22.00, godząc w interesy nie tylko przedsiębiorców, ale przede wszystkim konsumentów – wszystkich mieszkańców miasta oraz ludzi z nim związanych (osób pracujących bądź uczących się w Wejherowie, turystów). Projekt uchwały, będący odpowiedzią na zażalenia wniesione przez środowisko handlowców oraz Stowarzyszenie KoLiber został przez Radę Miasta odrzucony większością głosów.

Sprzeciwiając się wymienionej działalności legislacyjnej samorządu Wejherowa, który próbuje samodzielnie definiować, co jest potrzebą każdego z nas, zachęcamy do zapoznania się z umieszczonym przez nas apelem. Jeżeli się z nim zgadzasz, ściągnij plik, wydrukuj, zbierz podpisy wśród swoich znajomych i, gdy będziesz miał gotową listę, skontaktuj się z nami. Podpisy pod tą petycją zbierają także byłe wejherowskie sklepy nocne. Tam również możesz go poprzeć! Całość przekażemy Radzie Miasta, widząc w tym jedyną możliwość próby zmiany obecnej sytuacji. Pragniemy, aby tym razem był to nasz wspólny głos – głos mieszkańców Wejherowa!

Tu możesz pobrać petycję: PETYCJA

Poniżej przedstawiamy treść apelu ---> Zgadzasz się z nim - nie zwlekaj!


My, mieszkańcy Wejherowa oraz ludzie związani z tym miastem, pragniemy wezwać Radę Miasta Wejherowa do cofnięcia przepisów zawartych w „Uchwale nr Vk/XVIII/204/2008 Rady Miasta Wejherowa w sprawie określania dni i godzin otwierania oraz zamykania placówek handlu detalicznego, zakładów gastronomicznych i zakładów usługowych na terenie Gminy Miasta Wejherowo”, które bezpośrednio uderzają nie tylko w lokalnych przedsiębiorców, ale i nas wszystkich jako konsumentów. Wyrażamy stanowczy protest przeciwko temu zamachowi na wolność prowadzenia działalności gospodarczej oraz prawa konsumenta.

Sprzeciwiamy się legislacyjnej działalności samorządu Wejherowa, która bezpośrednio prowadzi do obniżenia jakości życia i komfortu obsługi mieszkańców Wejherowa, jak i radykalnego zmniejszenia atrakcyjności miasta jako celu odwiedzin turystów. Pragniemy zwrócić uwagę, iż treść wymienionej uchwały, pozwalającej placówkom handlu detalicznego na prowadzenie działalności jedynie od godziny 5.00 do 22.00, zakładów usługowych dla ludności zaś od godziny 6.00 do 22.00, stoi zarówno w sprzeczności z deklaracjami lokalnych polityków, zmierzających do przekształcenia Wejherowa w regionalne centrum turystyczne jak i § 3 samego aktu prawnego, zakładającego iż harmonogram dni i godzin otwierania placówek handlu detalicznego, zakładów gastronomicznych i zakładów usługowych dla ludności „powinien uwzględniać potrzeby lokalne mieszkańców Miasta oraz interes przedsiębiorcy prowadzącego działalność gospodarczą”. Jednocześnie przypominamy, iż zgodnie z art. 22. Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej ograniczenie działalności gospodarczej może nastąpić jedynie ze względu na „ważny interes publiczny”. W tym wypadku jednak, nawet przy ogromnej dozie dobrej woli, ów interes jest niedostrzegalny, dlatego też prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku.

Z poważaniem,


  dnia: 2 III 2009 o godzinie: 17:04 dodał: Bogusław Gosz

Komentarze
Argumentacji brak.
21 IV 2009 22:33:25Adam

z czyjej strony?
22 IV 2009 13:12:01jw

Argument jest taki że to ograniczenie wolności gospodarczej!
18 V 2009 22:53:58JJR

Dodaj komentarz
nick:
treść:

© 2005-2012 by Jan Roman

male logo kolibra
Koliber trojmiasto
Jesteś Sympatykiem?

Chcesz znać nasze działania na forum społecznym? Chcesz być informowany o inicjatywach Stowarzyszenia KoLiber? Zostaw kontakt - wpisz swój e-mail