duze logo stowarzyszenia
ogon koliberka
Dokąd zmierza Polska?
Sprawa rzekomego przestępstwa jednego z bardziej dociekliwych dziennikarzy śledczych w Polsce Wojciecha Sumlińskiego wygląda na znacznie poważniejszą niż tylko losy jednego dziennikarza. Może zaważyć na jakości informacji docierających do obywateli oraz szerzej na jakości życia publicznego w Polsce na wiele lat.

Dokąd zmierza polska artykuł w serwisie wp.pl

więcej

komentarze(0) dnia: 7 IX 2008 o godzinie: 19:44 dodał: Jan J. Roman

Rada Krajowa w Gdyni
Już w ten weekend odbędzie się w trójmieście Rada Krajowa stowarzyszenia KoLiber. Zapraszamy wszystkich członków, oraz sympatyków stowarzyszenia.

Spotykamy się o 16.50 Sobota 28.06.2008 pod wydziałem Oceanografii Politechniki Gdańskiej w Gdyni przy ul. Piłsudskiego(ta sama przy której znajduje się urząd miasta)

Program rady krajowej: więcej

komentarze(3) dnia: 27 VI 2008 o godzinie: 17:54 dodał: Jan J. Roman

Łatwiejszy dostęp do planów zagospodarowania przestrzennego - sukces

Niedawno informowaliśmy o interpelacji radnego Marcina Horały mającej na celu polepszenie dostępu mieszkańców do tworzenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.

Urząd miasta przychylił się do najważniejszych postulatów radnego i już od najbliższego wyłożenia projektu planu:

  • dyskusje publiczne nad założeniami planu będą się odbywały nie wcześniej niż o godz. 16:30, co zwiększy ich dostępność dla osób aktywnych zawodowo

  • w trakcie wyłożenia kopia projektu planu będzie wysyłana do właściwej terytorialnie rady dzielnicy, co pozwoli radnym dzielnicy na ustosunkowanie się do projektowanych rozwiązań i dodatkowo zwiększy dostępność planu dla mieszkańców.

więcej
komentarze(0) dnia: 11 VI 2008 o godzinie: 00:31 dodał: Filip Stankiewicz

Łatwiejszy dostęp do planów zagospodarowania przestrzennego
Praktyka funkcjonowania rady miasta pokazuje, iż uchwały o sporządzeniu lub zmianie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego należą do najbardziej kontrowersyjnych i budzących emocje mieszkańców. Tak było np. w wypadku planów zagospodarowania terenów Skweru Plymouth, Skweru Tajnego Hufca Harcerzy i wielu innych Ważnym elementem procesu tworzenia planów jest publiczne wyłożenie i dyskusja, pozwalające na poznanie opinii osób bezpośrednio zainteresowanych.

więcej
komentarze(0) dnia: 18 V 2008 o godzinie: 16:28 dodał: Filip Stankiewicz

Nie daję, nie biorę łapówek
Trójmiejski oddział Stowarzyszenia KoLiber współorganizuje akcję "Nie daję, nie biorę łapówek". Uważamy,że najlepszym sposobem na likwidację korupcji np. w służbie zdrowia jest jej prywatyzacja. Opór polityków wobec wprowadzenia takiej zmiany sprawia,że zmuszeni jesteśmy jedynie apelować do obywateli o uczciwość. Każdy sprzeciwiający się dawaniu łapówek może odebrać naklejkę "Nie daję, nie biorę łapówek" w siedzibie Stowarzyszenia KoLiber (Gdynia ul. Świętojańska 90/2) w czasie spotkań członków, lub podczas dyżuru w każdy poniedziałek 12.00-15.00
komentarze(0) dnia: 29 II 2008 o godzinie: 10:08 dodał: Jan J. Roman

„NIE” DLA CZOŁGU W CENTRUM MIASTA
„NIE” DLA CZOŁGU W CENTRUM MIASTAW sobotę 9 lutego, o godz. 12, przy czołgu ustawionym na skrzyżowaniu ul. I Brygady Pancernej Wojska Polskiego z ulicą Ofiar Piaśnicy w Wejherowie, odbędzie się manifestacja w sprawie przeniesienia sowieckiego czołgu T-34.

Z inicjatywy prezydenta Wejherowa - Krzysztofa Hildebrandta czołg T-34 ma stanąć w centrum miasta, przy ul. Strzeleckiej, na terenie byłego cmentarza ewangelickiego, naprzeciwko Zespołu szkół Elektrycznych.

Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków do wyrażenia sprzeciwu wobec przeniesienia czołgu T-34 do centrum Wejherowa. Zbiórka o godz. 11:15 przy dworcu głównym w Wejherowie

więcej
komentarze(5) dnia: 8 II 2008 o godzinie: 00:30 dodał: Jan J. Roman

Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków
Zebranie odbędzie się dnia 7 lutego pod adresem: Gdynia ul. Świętojańska 90/2, pierwszy termin godz 17.30, drugi 18.30Zapraszamy wyszystkich członków oraz sympatyków. więcej
komentarze(0) dnia: 3 II 2008 o godzinie: 01:24 dodał: Jan J. Roman

Regularne spotkania
Uwaga od miesiąca stycznia spotykamy się w każdy pierwszy czwartek miesiąca o godzinie 17:30 pod adresem Gdynia ul.Świętojańska 90/2. Na spotkania zapraszamy wszystkich członków oraz sympatyków stowarzyszenia!
komentarze(0) dnia: 7 I 2008 o godzinie: 00:28 dodał: Jan J. Roman

Obchody rocznicy wybuchu stanu wojennego.
W dniu 13 grudnia członkowie naszego oddziału upamiętniali rocznicę wybuchu stanu wojennego. Spotkaliśmy się pzed kościołem O. Redemptorystów po czym uczestniczyliśmy we mszy świętej w intencji ofiar Stanu Wojennego. Po mszy koledzy: Michał Bełbot, Artur Dziambor, Janek Cychnerski, Arek Kotowski, Jacek Jasiński i Marcin Jarmoszka złożyli wieniec od stowarzyszenia KoLiber.
komentarze(0) dnia: 2 I 2008 o godzinie: 11:25 dodał: Jan J. Roman

Sprawozdanie skrócone z konwentu
Sprawozdanie skrócone z konwentuW czwartek 29 XI 2007 spotkaliśmy się na walnymzgromadzeniu oddziału, podczas którego ustaliliśmy kilka ważnychkwestii. Przede wszystkim nowy skład zarządu oraz komisjirewizyjnej, z którymi można zapoznać się w dziale wladze, wybraliśmy także delegatów na konwentogólnopolski, zostali nimi: Igor Belczewski oraz Bogusław Gosz.Podczas luźnej dyskusji po konwencie nowy prezes Michał Bełbotzaproponował aby ustalić comiesięczne oddziałowe spotkania w stałymterminie i stałym miejscu, kwestia pozostała otwarta. Wyznaczonyzostał także termin kolejnego spotkania członków oddziału na 13 grudnia. Zdjęcia z konwentu obejrzec mozna pod adresem: galeria
komentarze(488) dnia: 20 XII 2007 o godzinie: 19:55 dodał: Jan J. Roman

Konwent o. Trójmiasto 2007
Dnia 29 XI 2007 UWAGA ZMIANA MIEJSCA Konwent nie odbędzie się w biurze poselskim Zbigniewa Kozaka a w pubie "Korab" przy stacji SKM Gdynia Św.Maksymiliana (wejście od strony ulicy Władysława IV - to ważne, bo są 2wejścia i 2 lokale w tym samym budynku). Godzina 18.30 bez zmian.

Zapraszamy wszystkich członków, sympatyków a także osoby zainteresowane działalnością w ramach stowarzyszenia KoLiber.

więcej
komentarze(2) dnia: 27 XI 2007 o godzinie: 22:14 dodał: Jan J. Roman

Działalność przedstawiciela KoLibra w Radzie Miasta Gdynia
Zachęcam do zapoznania się z działalnością naszego KoLegi w radzie miasta Gdynia. Marcin Horała jest jednym z aktywniejszych radnych, jest autorem wniosków o stworzenie internetowych transmisji z posiedzeń RM(zwiększenie przejrzystości w jej działaniu) oraz za zmniejszeniem podatków. Wstawiał się niejednokrotnie za obywatelami poszkodowanymi w wyniku złych decyzji administracyjnych jak w przypadku mieszkańców bloku przy ul. Morskiej 157-163.
Newsleter 24 X 2007
Newsleter 23 XI 2007
komentarze(0) dnia: 24 XI 2007 o godzinie: 15:52 dodał: Filip Stankiewicz

WYBORY - WYNIKI
Okręg wyborczy nr 25 - Gdańsk
KORALEWSKI Kazimierz Marian handlowiec, Gdańsk, członek Prawa iSprawiedliwości - Lista numer 6 pozycja 14 - 283 głosy (0.06%)

Okręg wyborczy nr 26 - Gdynia-Słupsk
PAPROCKI Krzysztof Konrad ekonomista, Gdynia, członek Unii Polityki Realnej- Lista numer 3 pozycja 2 - 970 głosów (0.19%)

KOZAK Zbigniew Ryszard inżynier-informatyk, Gdynia, członek Prawa iSprawiedliwości - Lista numer 6 pozycja 3 - 9608 głosów (1.91%) - ZDOBYŁ MANDATPOSELSKI

Zwraca uwagę słaby wyniki Pana Kazimierza Koralewskiego. Jest on wynikiemJego pracy w kampanii ogólnej PiS w związku z czym nie prowadził kampaniiosobistej (brak ulotek, plakatów itp.). Daleka pozycja na liście sprawiła,że jako kandydatowi z Gdańska trudno było zdobyć głosy Gdańszczan,którzy mieli do wyboru bardziej znanych kandydatów na liście PiS. Trudnobyło także o głosy wyborców spoza Gdańska, którzy mieli kandydatów zeswojej gminy lub powiatu.

komentarze(4) dnia: 26 X 2007 o godzinie: 11:10 dodał: Jan J. Roman

Starsze wiadomości:
<< 1 2 3 4 ... 8 >>


© 2005-2012 by Jan Roman

male logo kolibra
Koliber trojmiasto
Jesteś Sympatykiem?

Chcesz znać nasze działania na forum społecznym? Chcesz być informowany o inicjatywach Stowarzyszenia KoLiber? Zostaw kontakt - wpisz swój e-mail