duze logo stowarzyszenia
ogon koliberka
RATUJMY HISTORIĘ - POPRZYJ APEL ŚRODOWISKA NAUKOWEGO
RATUJMY HISTORIĘ - POPRZYJ APEL ŚRODOWISKA NAUKOWEGO
Uprzejmie informujemy, że na stronie dziennika Rzeczpospolita można podpisać się pod apelem naukowców w związku z wprowadzeniem nowej podstawy programowej do szkół.

23 grudnia 2008 roku Ministerstwo Edukacji podjęło decyzję wprowadzającą do polskich szkół nową podstawę programową. Decyzja, podjęta bez faktycznej konsultacji, zwłaszcza ze środowiskami akademickimi, bez szerszej debaty publicznej, zasadniczo zmieniła kształt nauki w liceach, ograniczając ich funkcję ogólnokształcącą do pierwszej klasy.

Zachęcamy do zapoznania się z treścią apelu oraz do złożenia pod nim podpisu. Prosimy także o przesłanie powyższej informacji dalej - do Państwa znajomych.
komentarze(0) dnia: 1 II 2009 o godzinie: 20:56 dodał: Bogusław Gosz

RUSZA KLUB AUSTRIACKIEJ SZKOŁY EKONOMII W GDAŃSKU
RUSZA KLUB AUSTRIACKIEJ SZKOŁY EKONOMII W GDAŃSKU
Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie, inaugurujące działający pod patronatem Instytutu Misesa Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii, które odbędzie się w Gdańsku, 29 stycznia (czwartek) o godz. 18, przy ul. Osiek 11/12 w sali 301 (budynek liceum). Temat spotkania brzmi:
Międzynarodowa pomoc gospodarcza, problem nędzy, globalizm.

Ideą powołania do życia ogólnopolskiej sieci Klubów ASE jest zachęcenie wszystkich zainteresowanych do samokształcenia w tematyce dotyczącej austriackiej szkoły ekonomii oraz pomoc merytoryczna i organizacyjna w takim samokształceniu. Założeniem pomysłodawców jest, aby z czasem pod szyldem Klubów ASE powstała ogólnopolska sieć ośrodków myśli austriackiej, które krzewiłyby idee wolnorynkowe.

Więcej informacji o Klubie znajdziesz na stronie austriacy.pl
komentarze(0) dnia: 27 I 2009 o godzinie: 14:03 dodał: Bogusław Gosz

I PO MARSZU... SŁAWA BOHATEROM
I PO MARSZU... SŁAWA BOHATEROM
O godz. 5:29 do mety w Gdyni Wzg. Św. Maksymiliana dotarło 3 uczestników marszu, którzy wzmocnili się przechowywaną nagrodą. Wśród nich tylko KoLibranci, a jednocześnie wszyscy KoLibranci, którzy wyruszyli z Wejherowa! Sława Bohaterom! Byli to Marcin Markiewicz (na zdj.), Jacek Jasiński i ja niżej podpisany. Blisko celu, wiec również należą się słowa uznania był Michał Janik. Dziękujemy za uczestnictwo też Pawłowi Barbarskiemu.

Marsz upłynął w kolejności pod znakiem poznawania dziedzictwa kulturowego Wejherowa, atrakcji (zwł. Tarzana)uroczyska Młynki, więcej
komentarze(0) dnia: 30 XII 2008 o godzinie: 18:04 dodał: Bogusław Gosz

KOLIBROWY NOCNY MARSZ INTEGRACYJNY SZLAKIEM ZAGÓRSKIEJ STRUGI - 29/30 GRUDNIA
KOLIBROWY NOCNY MARSZ INTEGRACYJNY SZLAKIEM ZAGÓRSKIEJ STRUGI - 29/30 GRUDNIA
Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych członków, sympatyków oraz zainteresowanych do wzięcia udziału w nocnym marszu szlakiem Zagórskiej Strugi, który organizujemy w poniedziałek, 29 grudnia. Będzie to nie tylko świetna okazja do integracji naszego zespołu, ale i sprawdzenia się w ekstremalnych warunkach.

Zbiórka ogólna o godz. 17.00 na Dworcu PKP Wejherowo - dla wejherowian o 16.30 w "Goszówce" przy ul. Hallera (naprzeciw WCK). Każdy z uczestników jest zobowiązany do przygotowania minimum 5-minutowego wystąpienia nt. związany z miejscami, które znajdą się na trasie naszego marszu, historią klasycznej myśli ekonomicznej bądź konserwatyzmu - do referowania w przerwach postojowych.

Co należy koniecznie ze sobą zabrać?: więcej
komentarze(3) dnia: 26 XII 2008 o godzinie: 17:32 dodał: Bogusław Gosz

MOC BŁOGOSŁAWIEŃSTW W NADCHODZĄCYM ROKU !
MOC BŁOGOSŁAWIEŃSTW W NADCHODZĄCYM ROKU !

O błogosławiony, radością natchniony,
pełen łaski godowy czas!
Na ten świat zgubiony Chrystus narodzony;
cieszcie, cieszcie się chrześcijanie wraz!


Słowami tej pochodzącej z pocz. XIX w., jednej z najbardziej znanych na świecie kolęd, oddającej nastrój godowego czasu, który mamy właśnie okazję przeżywać, Zarząd oddziału Trójmiasto Stowarzyszenia KoLiber pragnie złożyć wszystkim członkom oraz sympatykom Stowarzyszenia, a także Tobie - gościu wchodzący na naszą stronę, życzenia błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym roku 2009!
komentarze(0) dnia: 24 XII 2008 o godzinie: 13:19 dodał: Bogusław Gosz

BRAWO SOPOCCY RADNI !
BRAWO SOPOCCY RADNI !12 grudnia sopoccy radni zadecydowali o znacznym zwiększeniu licencji na taksówki w mieście

Oddział Trójmiasto Stowarzyszenia KoLiber pragnie wyrazić zadowolenie i uznanie wobec liberalizacji usług przewozowych jakich dokonała Rada Miasta Sopotu 12 grudnia b.r. Jest to kolejny krok, służący dobru mieszkańców jak i turystów, odwiedzających ten bałtycki kurort. Żywimy nadzieję, że głośne odwołania radnego J. Kempy do zasad wolnego rynku, przełożą się na kontynuację kierunku działań Rady także w innych sferach. Z niepokojem jednocześnie patrzymy na protesty taksówkarzy, którzy w imię partykularnego interesu dzielą społeczeństwo na grupy branżowe, pragnąc swe frustracje przełożyć na konsumentów ich usług, którzy płacą za wykonywane kursy najwyższe stawki w całym kraju. Tym bardziej gratulujemy sopockim radnym, determinacji i nie ugięcia się przed wysuwanymi jakże destruktywnymi żądaniami kierowców. więcej
komentarze(0) dnia: 20 XII 2008 o godzinie: 16:39 dodał: Bogusław Gosz

"CHE" TO NIE ŚWIĘTY MIKOŁAJ - ECHA KAMPANII.
komentarze(5) dnia: 16 XII 2008 o godzinie: 13:02 dodał: Jan J. Roman

NIEUDOLNOSĆ WŁADZ HAMUJE ROZWÓJ GDAŃSKA
NIEUDOLNOSĆ WŁADZ HAMUJE ROZWÓJ GDAŃSKAArtykuł F. Stankiewicza - członka O. Trójmiasto na WP.PL

Przez 10 lat władzom Gdańska nie udało się zbudować drogi z dwoma pasami ruchu z centrum miasta do obwodnicy i lotniska – nieudolność w tym zakresie dotyczy m.in. ul. Słowackiego, ul. Spacerowej – wyremontowanej bez jej poszerzenia czy zwężonej na dolnym odcinku ul. Kartuskiej. Ten ostatni przypadek jest szczególnie jaskrawy, ponieważ stworzono wysepki w miejscu gdzie mógł przebiegać trzeci pas ruchu – mógłby tam odbywać się ruch wahadłowy, rozwiązanie często spotykane w Europie. Brak planowania i zdolności przewidywania, określając łagodnie, widać najwyraźniej w przestarzałym i zmienianym w niewielkim stopniu układzie drogowym południowej części Gdańska, gdzie od wielu lat powstają wciąż nowe osiedla. Drogi pozostają wąskie i często są zakorkowane. Brak spójnej koncepcji widoczny jest także na przykładzie budowanej na granicy Gdańska i Sopotu hali na 15 tysięcy miejsc... Więcej na wp.pl

Zachęcamy do dzielenia się komentarzami!
komentarze(0) dnia: 12 XII 2008 o godzinie: 01:04 dodał: Bogusław Gosz

"CHE" TO NIE ŚW. MIKOŁAJ - NAPISZ LIST PROTESTACYJNY DO PLAY'A

W odpowiedzi na promocję jednego z najbardziej znanych zbrodniarzy XX wieku przez jedną z sieci komórkowych, Stowarzyszenie KoLiber rozpoczęło kampanię wyrazu sprzeciwu wobec tego procederu. Mieszkańców Polski straszą bilboardy ze stylizowanym na św. Mikołaja E. "Che" Guevarą. Nasz apel znajdziesz na stronie www.Play.KoLiber.org bądź klikając "więcej". więcej
komentarze(0) dnia: 9 XII 2008 o godzinie: 02:17 dodał: Bogusław Gosz

WALNE ZEBRANIE ODDZIAŁU TRÓJMIASTO
WALNE ZEBRANIE ODDZIAŁU TRÓJMIASTO
27 listopada b.r. w Gdyni odbyło się coroczne Walne Zebranie oddziału Trójmiasto Stowarzyszenia KoLiber. Członkowie Stowarzyszenia podsumowali miniony rok oraz dokonali wybory nowych władz.

W sprawozdaniu działalności członków odchodzącego zarządu zaznaczono, iż był to owocny rok, mijający pod znakiem kilku spektakularnych akcji, promujących wartości konserwatywno-liberalne, budowaniu sprawnego i skutecznego zespołu, który z nadzieją wejdzie w nowy rok działalności. więcej
komentarze(0) dnia: 9 XII 2008 o godzinie: 01:47 dodał: Bogusław Gosz

NOWE STRUKTURY KOLIBRA - POWOŁANO KOŁA W WEJHEROWIE I GDAŃSKU
NOWE STRUKTURY KOLIBRA - POWOŁANO KOŁA W WEJHEROWIE I GDAŃSKU
Z radością pragniemy poinformować, iż 27 listopada 2008 r. decyzją Zarządu Oddziału Trójmiasto Stowarzyszenia KoLiber powołano 2 koła terenowe: Koło Wejherowo oraz Koło Gdańsk.

Przewodniczącym Koła Wejherowo został przewodniczący samorządu szkolnego I Liceum Ogólnokształcącego w Wejherowie kadencji 2007/2008, Mateusz Schmidt. W dotychczasowej działalności oddziału, gród Jakóba Weyhera był areną kilku spektakularnych akcji Stowarzyszenia, takich jak sprzeciw wobec przenosin sowieckiego czołgu T-34 do centrum miasta czy wezwania radnych do rewizji uderzającej w przedsiębiorców oraz konsumentów, a więc wszystkich osób związanych z miastem tzw. "uchwały nr Vk/XVIII/204/2008 Rady Miasta Wejherowa z dnia 1 kwietnia 2008 r. w sprawie określania dni i godzin otwierania oraz zamykania placówek handlu detalicznego, zakładów gastronomicznych i zakładów usługowych na terenie Gminy Miasta Wejherowo". W Wejherowie znajdował się także nieformalny sztab kampanii "Gruzjo - nie jesteś sama!!" (odwiedź stronę gruzja.koliber.org). Nowym członkom KoLibra z Wejherowa życzymy dużo sukcesów i determinacji!

Jednocześnie decyzją zarządu oddziału zreaktywowano Koło Gdańsk, mające zaktywizować tamtejszą młodzież akademicką o poglądach konserwatywno-liberalnych. Przewodniczącym Koła został Jan Cychnerski.

Jeżeli chcesz się do nas przyłączyć, interesujesz się sprawami lokalnymi, jesteś zainteresowany działalnością Stowarzyszenia w Wejherowie czy Gdańsku, wyślij wiadomość na adres trojmiasto@koliber.org

Czekamy na Ciebie!
komentarze(0) dnia: 4 XII 2008 o godzinie: 21:55 dodał: Bogusław Gosz

ALBUM "TWARDZI JAK STAL" DOCZEKAŁ SIĘ WYDANIA NA CD
ALBUM Album „Twardzi jak stal. Muzyczny hołd dla Narodowych Sił Zbrojnych” dostępny był do tej pory wyłącznie w internecie . Teraz doczekał się wydania na płytach kompaktowych! Wydany Album zawiera kilka dodatkowych pieśni. więcej
komentarze(0) dnia: 4 XII 2008 o godzinie: 01:48 dodał: Bogusław Gosz

Walne Zebranie oddziału 2008
Walne Zebranie Członków o/Trójmiasto Stowarzyszenia KoLiber zostało zwołane na dzień 27.11.2008. Spotykamy się przy ul. Starowiejskiej 54 m. 2 jest to biuro poselskie. Pierwszy termin to godz. 17.00 w przypadku nie osiągnięcia quorum drugi o godz. 18.00.

więcej
komentarze(0) dnia: 14 XI 2008 o godzinie: 22:17 dodał: Jan J. Roman

Starsze wiadomości:
<< 1 2 3 ... 8 >>


© 2005-2012 by Jan Roman

male logo kolibra
Koliber trojmiasto
Jesteś Sympatykiem?

Chcesz znać nasze działania na forum społecznym? Chcesz być informowany o inicjatywach Stowarzyszenia KoLiber? Zostaw kontakt - wpisz swój e-mail