duze logo stowarzyszenia
ogon koliberka
POPRZYJ APEL W SPRAWIE WOLNOŚCI HANDLU W WEJHEROWIE!


10 lipca 2008 roku weszła w życie kontrowersyjna uchwała nr Vk/XVIII/204/2008 Rady Miasta Wejherowa w sprawie określania dni i godzin otwierania oraz zamykania placówek handlu detalicznego, zakładów gastronomicznych i zakładów usługowych na terenie Gminy Miasta Wejherowo. Treść uchwały zezwala na prowadzenie działalności handlowej jedynie od godziny 5.00 do 22.00, zakładów usługowych dla ludności zaś od godziny 6.00 do 22.00, godząc w interesy nie tylko przedsiębiorców, ale przede wszystkim konsumentów – wszystkich mieszkańców miasta oraz ludzi z nim związanych (osób pracujących bądź uczących się w Wejherowie, turystów). Projekt uchwały, będący odpowiedzią na zażalenia wniesione przez środowisko handlowców oraz Stowarzyszenie KoLiber został przez Radę Miasta odrzucony większością głosów.

Sprzeciwiając się wymienionej działalności legislacyjnej samorządu Wejherowa, zachęcamy do zapoznania się z umieszczonym poniżej apelem. Jeżeli się z nim zgadzasz, ściągnij plik, wydrukuj, zbierz podpisy wśród swoich znajomych i, gdy będziesz miał gotową listę, skontaktuj się z nami. Podpisy pod tą petycją zbierają także niektóre wejherowskie sklepy. Całość przekażemy Radzie Miasta, widząc w tym jedyną możliwość próby zmiany obecnej sytuacji. Pragniemy, aby tym razem był to nasz wspólny głos – głos mieszkańców Wejherowa!


Petycja do pobrania:Kontakt z nami:

e-mail: trojmiasto@koliber.org

Bogusław Gosz (sekretarz o. Trójmiasto Stowarzyszenia KoLiber) – tel. 501 250 701
Mateusz Schmidt (przew. koła Wejherowo Stowarzyszenia KoLiber) – tel. 508 077 845

© 2005-2012 by Jan Roman

male logo kolibra
Koliber trojmiasto
Jesteś Sympatykiem?

Chcesz znać nasze działania na forum społecznym? Chcesz być informowany o inicjatywach Stowarzyszenia KoLiber? Zostaw kontakt - wpisz swój e-mail