Stanisław Michalkiewicz w Białymstoku - pytania o Polskę.

image
Oddział Białystok Stowarzyszenia KoLiber oraz Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego przy szczególnym udziale i wsparciu Pana Grzegorza Zubrzyckiego ma zaszczyt zaprosić na spotkanie ze Stanisławem Michalkiewiczem. Spotkanie będzie miało charakter rozmowy z gościem w której będą poruszane najważniejsze tematy dotyczące Polski i wydarzeń bieżących. Spotkanie odbędzie się 3 marca 2013 r. (niedziela) o godzinie 13.00 w restauracji Bierhalle (Rynek Kościuszki w Białymstoku).

Stanisław Andrzej Michalkiewicz jest polskim prawnikiem, nauczycielem akademickim, eseistą, publicystą i autorem książek o tematyce społeczno-politycznej. Był działaczem opozycji w PRL, a także współzałożycielem Unii Polityki Realnej.

Jest także wykładowcą w Wyższej Szkole Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki w Warszawie oraz Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

WSTĘP WOLNY


Welfare state - Polska, Europa, Swiat

image

KoLiber Białystok oraz Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii w Białymstoku zapraszają na wykład i dyskusję o państwie dobrobytu. Prelegentem będzie znany w środowisku wolnościowym Marcin Chmielowski, którego Oddział gościł w marcu 2011 r. przy okazji wykładu o anarchokapitalizmie.

WEiZ UwB przy Warszawskiej 63, 25 lutego 2013 (pn), godz. 17:00, sala 205.

Zapraszamy!


Walne Zebranie Oddziału Białystok

image

Już 6 grudnia 2012 r. KoLibranci z Białegostoku spotkają się na Walnym Zebraniu, na którym dokonają wyboru delegatów na doroczny Konwent Stowarzyszenia KoLiber odbywający się w Warszawie. 

Wraz z końcem roku spróbujemy podsumować działalność białostockiego KoLibra w 2012 roku. Obecność wszystkich członków sprzyjać będzie dyskusjom nad projektami nowych inicjatyw.

 


Projekcja "October Baby" w Białymstoku.

image

Oddział Białystok Stowarzyszenia KoLiber wspólnie z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży w Białymstoku organizują projekcję filmu "October Baby".

Projekcja odbędzie się 13 listopada (wtorek) 2012 r. o godz. 17.00 w auli Technikum Ekonomicznego przy ul. Bema 105 w Białymstoku.

Film opowiada  o 19-letniej Hannah, świeżo upieczonej studentce, która zawsze była outsiderem. Zawsze czuła się inna i mimo wielkich ambicji oraz ogromnego talentu aktorskiego w głębi duszy żywiła przeświadczenie, że nigdy nie powinna przyjść na świat. Z powodu nasilających się problemów zdrowotnych (fizycznych oraz psychicznych) rodzice decydują się wyznać jej straszliwą prawdę. Dziewczyna doznaje szoku, bowiem jej dotychczasowe życie okazało się kłamstwem. Nie dość, że została adoptowana, to jeszcze urodziła się w wyniku źle przeprowadzonej aborcji. Rozżalona Hannah postanawia udać się w podróż do Nowego Orleanu wraz ze swoim przyjacielem Jasonem, jego dziewczyną i nieprzystosowanym społecznie kierowcą rozpadającego się vanu. Wszyscy bawią się świetnie poza 19-latką, która postanawia wykorzystać możliwość udania się do miejsca swoich narodzin, aby odszukać swoją biologiczną matkę?(źródło filmweb.pl)

Projekcja filmu w całym kraju jest elementem akcji "KoLiber dla Życia" prowadzonej przez Zarząd Centralny KoLibra. Patronat nad akcją objął także portal promama.pl.

Facebook:   http://www.facebook.com/events/117364901756090/


Rekrutacja 2012

image

Oddział Białystok rozpoczął rekrutację na terenie Białegostoku. Jeśli bliskie są Tobie idee konserwatywnych liberałów i masz chęć do działania - znalazłeś właśnie grupę ludzi, w której możesz aktywnie rozwijać i rafinować swój światopogląd.

Pamiętaj, że Twoje życie leży w Twoich rękach. Nie daj sobie wmówić, że rzeczywistość jest niekreowalna. Doświadczeni KoLibranci zaświadczą, że razem można wiele zmienić.

Nie czekaj na zmianę rzeczywistości. Twórz ją sam!