Mecenasi konferencji: | Marcin Bonicki | Dariusz Dereńko | Paweł Lisiecki | Magdalena Murawska |
| Agata i Jerzy Rzędowscy | Jacek Szafader | Stefan Traczyk | Adam Wojtasiewicz | Marek Wróbel |

Konferencja: "Pamięci Kisiela"

Żyjemy dziś w wolnej Polsce, zwanej III Rzeczpospolitą. Jak w każdym kraju, mamy wiele problemów, które nie pozwalają nam do końca cieszyć się rzeczywistością III RP. Wiele problemów pochodzi z czasów PRL.

Z czym kojarzy się nam Polska Ludowa? Z czasem zniewolenia, w którym "Władza" mogła właściwie wszystko.

Był to okres fatalnego ustroju gospodarczego, w którym brakowało nawet podstawowych produktów oraz w którym nie ceniono takich wartości jak wolność, przedsiębiorczość, odpowiedzialność czy własność prywatna.

Były jednak osoby, które nie zgadzały się z szarą rzeczywistością PRL i chciały ją zmieniać. Jedną z nich był Stefan Kisielewski "Kisiel", zwany również "oficjalnym przeciwnikiem socjalizmu". Należał do grona najlepszych polskich publicystów XX wieku. Jego felietony przeszły już do historii: świetny styl, poczucie humoru i niezwykły talent do ośmieszania cenzury. Nic dziwnego, że cenzorzy go nie znosili, a czytelnicy uwielbiali. Kisiel był także autorem książek oraz swoich "Dzienników", które zostały wydane już po jego śmierci. We wszystkich jego dziełach można odnaleźć wiele celnych myśli i spostrzeżeń. Kisielewski to także autor wielu zabawnych powiedzonek, z których najbardziej znane to: "dyktatura ciemniaków" oraz "człowiek bojowy, bo się boi". Był postacią nietuzinkową, w czasach głębokiego PRL założył z przyjaciółmi Partię Wariatów Liberałów, a później Ruch Polityki Realnej. Był jednym z odnowicieli myśli liberalnej w Polsce. Na spotkania z jego udziałem przybywały tłumy. Przy tym wszystkim był osobą kulturalną. Napisał "Dekalog Człowieka Pobłażliwego" i starał się wprowadzać go w życie. Nie gardził nikim, i było wiadomym, że nawet z największym wrogiem może "'pójść na wódkę".

27 IX 2006 roku minie 15 lat od śmierci tego zacnego człowieka. Uważamy, że postać Stefana Kisielewskiego oraz spuściznę po nim należy przypomnieć Polakom. Mamy nadzieję, że konferencja pt.: "Pamięci Kisiela" przypomni starszym pokoleniom jego osobę. Młodzi Polacy dowiedzą się kim był Kisielewski, a dzięki jego twórczości będą mogli zrozumieć czym był PRL.

Jesteśmy przekonani, że konferencja poświęcona "Pamięci Kisiela" będzie nie tylko niezapomnianym przeżyciem, ale również początkiem nowego zainteresowania dorobkiem Kisiela i innych publicystów opozycji w PRL. Może się również stać źródłem motywacji do działania publicznego lub rozpoczęcia kariery publicystycznej.

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w tej konferencji. Pozwoli to Państwu lepiej poznać naszą organizację, dowiedzieć się jakie idee i myśli nami kierują, co jest istotą naszej aktywności w życiu społecznym.
Zapraszamy serdecznie!