Plan obchodów Dnia Pamięci 10 kwietnia 2011

 Oto oficjalny plan obchodów rocznycy katastrofy:
9 kwietnia
godz. 18 spotykamy się pod rosyjską ambasadą
10 kwietnia
godz. 8.41 uczczenie ofiar tragedii Pod Pałacem Prezydenckim
godz 11:45 spotkanie członków KoLibra, Klubokawiarnii, i wszystkich chętnych chcących wspólnie złożyć wiązankę pod Pałacem i pomóc w przygotowaniu Lasu Smoleńskiego. Miejsce spotkania Pomnik Piłsudskiego, przy Hotelu Europejskim !
godz 16.15 koncert na placu Teatralnym lub placu Zamkowym
godz. 19 msza sw. w katedrze św. Jana po mszy Marsz Pamięci, do którego zapraszamy wszystkich  KoLibrantów i nie tylko, będzie to główny punkt obchodów tego dnia !
w imieniu Inicjatywy "Smoleńsk chcemy prawdy" Stowarzyszenia KoLiber wszystkich serdecznie zapraszamy
Marcin Plewka

 


Dla chcących wesprzeć Porozumienie finansowo:

konto bankowe
VWBank Direct  93 2130 0004 2001 0204 6274 0002
Stowarzyszenie KoLiber
ul. Skarbka z Gór 118A/3
03-287 Warszawa

Dopisek:  Darowizna na Porozumienie "Smoleńsk - chcemy prawdy!"

Dodał: Marcin Plewka
2011-04-09 14:21:00

Akcja "Witamy czerwonego niedźwiedzia" !

 Dnia 6 grudnia 2010 roku odwiedził Polskę prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew. Przywitaliśny go wielojęzycznymi tabliczkami i transparentami z hasłem: "Smoleńsk - chcemy prawdy!". Odczytana została także petycja do obu Prezydentów, z żądaniem ujawnienia prawdy o katastrofie. Przepomnieliśmy zebranym, że wszystkie kluczowe dowody, które pozwoliłyby poznać prawdę o przyczynach katastrofy, w tym wrak samolotu i czarne skrzynki znajdują się w rosyjskich rękach. POkazaliśmy także, w jaki sposób rosjanie zabezpieczają dowody w śledztwie, po prostu niszcząć je. Działania władz Rosji przez ponad 7 miesięcy, jakie minęły od tego tragicznego zdarzenia, udowodniły, że ze strony rosyjskiej mamy do czynienia z pasmem kłamstw i zaniechań na olbrzymią skalę. Tego samego dnia o  godzinie 18:00 protestowaliśmy pod ambasadą Federacji Rosyjskiej (od strony ul. Belwederskiej), gdzie  przekazana została stronie rosyjskiej wyżej wymieniona petycja. Poniżej relacja filmowa z akcji:

 

 

UWAGA POBIERZ I WYDRUKUJ ULOTKĘ NA AKCJĘ W CAŁEJ POLSCE - TUTAJ !!!

Dla chcących wesprzeć Porozumienie finansowo:

konto bankowe
VWBank Direct  93 2130 0004 2001 0204 6274 0002
Stowarzyszenie KoLiber
ul. Skarbka z Gór 118A/3
03-287 Warszawa

Dopisek:  Darowizna na Porozumienie "Smoleńsk - chcemy prawdy!"

Dodał: Administrator
2010-11-29 03:18:00

Akcja "Czy wiesz, ile nie wiesz" zakończona sukcesem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zgodnie z planem, 10.11.2010, dokładnie 7 miesięcy po katastrofie smoleńskiej, przeprowadzona została pierwsza akcja naszego Porozumienia "Smoleńsk - chcemy prawdy!" pod nazwą "Czy wiesz, ile nie wiesz?". Organizatorem akcji było Stowarzyszenie KoLiber. Film z akcji można obejrzeć tutaj


W godzinach 16.00 - 18.00, przy wyjściu ze stacji metra Centrum, prowadziliśmy akcję informacyjną dla warszawiaków, polegająca na:

  1. rozdawaniu ulotek zawierających materiały informacyjne podsumowujące wszystkie niejasności, manipulacje i kłamstwa, toczącego się śledztwa w sprawie okoliczności katastrofy. Zachęcamy wszystkich do drukowania i powielania przygotowanych przez nas informacji w całej Polsce. Ulotka jest do pobrania po kliknięciu tutaj

  2. wyświetlaniu przygotowanego przez nas filmu ? 14 minut zmontowanych fragmentów nagrań video, zdjęć i plansz, będących wizualnym uzupełnieniem materiałów zawartych w naszej ulotce. Film puszczany był prawie non ? stop, z przerwami na krótkie przemówienia, niebawem zamieścimy tu link do naszej produkcji, tak by każdy mógł go obejrzeć. Każdorazowo film oglądało kilkadziesiąt osób.

  3. Przedstawieniu krótkiego happeningu. W jego trakcie 3 żołnierzy sowieckich pokazało, w jaki sposób ?zabezpiecza się? dowody ważne dowody w śledztwie. Okazało się, że najlepszym na to sposobem jest zniszczenie skrzydła samolotu z biało-czerwona szachownicą i rozbicie szyby przy użyciu piły i młotka.

Udzieliliśmy wywiadów dla Niezależnej TV, Blogpressu i TVN 24

W akcji oprócz członków Stowarzyszenia KoLiber, organizatora i pomysłodawcy akcji, uczestniczyli aktywnie Solidarni 2010. Trzymali oni transparent z hasłem: "Spytaj premiera, gdzie zniknęło 40 ton Tupolewa", a swoje twarze przykryli podobiznami Tuska i Putina. Od dziś będziemy działać wspólnie na rzecz prawdy o Smoleńsku. Zapraszamy do tego także inne organizacje.

Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem warszawiaków, zarówno ze starszego, jak i z młodego pokolenia. Wśród przystających przechodniów spontanicznie stworzyły się grupy dyskusyjne na temat manipulacji większości mediów i przyczyn zatajania przez nie niektórych faktów dotyczących katastrofy. Bo to właśnie same fakty, były tu najważniejsze.   

Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie wsparli naszą akcję i zapraszamy na następne, o których niebawem będzie można przeczytać na tej stronie.


Dodał: Marcin Plewka
2010-11-12 17:57:00

Film telewizji holenderskiej pt. "List z Polski"

W holenderskiej telewizji publicznej wyemitowano niedawno film dokumentalny o katastrofie smoleńskiej. Stał się on prawdziwą sensacją wśród wielu polskich internautów. Dokument, którego z pewnością nie wyemitowałaby żadna polska telewizja.  To co widzimy poniżej dla wielu może się wydać oczywiste,  ale zarazem niewiarygodne. Fakty jednak, mówią same za siebie? Kiedy w Polsce, np telewizja publiczna będzie puszczać takie filmy?
   

Dodał: Marcin Plewka
2010-10-28 14:12:00